Osoby odwiedzające gabinety kosmetyczne doskonale wiedzą o tym, iż aby uzyskać spodziewane efekty konkretnych zabiegów, to trzeba wykazać się cierpliwością. Ani skórka pomarańczowa, ani zmarszczki nie znikną z dnia na dzień. Bardzo często jest tak, że trzeba przejść przez kilka czy kilkanaście serii zabiegów, by móc dopiero dojrzeć w lustrze pierwsze efekty. Czas oczekiwania można skrócić jeżeli walka o lepszą sylwetkę będzie prowadzona na kilku torach. Zabiegi kosmetyczne to jedno, lecz trochę uwagi należy poświęcić także kwestiom prawidłowego, zrównoważonego odżywiania, jak również aktywności fizycznej.

Endermologia – po jakim czasie widać pierwsze efekty?

Na tle innych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych endermologia wypada nadzwyczaj korzystnie. Okazuje się bowiem, iż pierwsze efekty mogą zostać dostrzeżone po pojedynczym zabiegu. Dzieje się tak dlatego, iż zmniejsza się ilość wody w organizmie, a całe ciało jest odprężone i zrelaksowane. Ma to wpływ na to, iż lepszy jest przepływ limfy w organizmie, dzięki czemu widocznie niwelowana jest opuchlizna. Niektóre efekty, takie jak zmniejszenie cellulitu zaobserwować można po nieco dłuższym czasie. Wszystko jest sprawą indywidualną, jednak większość klientem gabinetów kosmetycznych widoczną różnicę dostrzega po kilku tygodniach.

Endermologia efekty uboczne

W przypadku osób, u których nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, powinien on przebiegać w sposób bezproblemowy. Mogą się pojawić drobne zakwasy czy niewielkie siniaki, jednak szybko skóra dojdzie do siebie. Jednak nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Ciąża, choroby nowotworowe czy wypryski skórne to tylko część z listy przeciwwskazań. Warto szczerze porozmawiać z kosmetologiem, który stwierdzi czy stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie zabiegu. Szczególnie trzeba uważać przy skórze wrażliwej, z tendencją do pękających naczynek oraz z żylakami. Osoby posiadające implanty podskórne także powinny zrezygnować z zabiegu endermologii.