SEO (z ang. Search Engine Optimization) to narzędzie internetowe które odpowiada za zwiększenie ruchu organicznego (czyli bezpłatnego) na stronie internetowej. SEO to inaczej mówiąc pozycjonowanie stron na najwyższym miejscu w wyszukiwarkach Google.

Warto więc zainteresować się tematem SEO nieco szerzej dlatego, że to proste narzędzie może sprawić że twoje strona internetowa, za zarazem twój biznes będzie widoczniejszy dla szerszego grona potencjalnych klientów.

Zapoznaj się z kilkoma skutecznymi wskazówkami.

Skuteczne SEO. Pięć zasad które warto zastosować.

W dzisiejszych czasach w dobie szybko zmieniającego się świata Internetu również zasady pozycjonowania muszą koniecznie z roku na rok być ulepszane. Aby wyszukiwarka Google umieszczała twoją stronę w dziesiątce wyszukiwań na pierwszej stronie najlepiej jest zastosować konkretne zasady i systematycznie je powtarzać.

Zasad SEO każdy może się nauczyć, jednak jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości czasu, można rozważyć decyzję by zlecić usługę firmom takim jak FunkyMedia, które zajmują się skutecznym zastosowaniem zasad pozycjonowania.

Pięć skutecznych wskazówek dla SEO

Dodaj bloga do strony internetowej

Masz już swoją stronę internetową z produktami, które oferujesz swoim klientom. Ciekawym pomysłem i skutecznym, jest założenie bloga z informacjami na temat produktów , sposobami ich zastosowania albo nawet różnego rodzaju poradami typu rozwiązywanie problemów życiowych np. związanych ze zdrowiem. Wszystko zależy od tego czym charakteryzuje się twoja usługa.

Lista mailingowa + ebook do pobrania

Umieść na swojej stronie oraz na blogu stały i dobrze widoczny dostęp do zapisania się na listę mailingową. Jest to miejsce gdzie potencjalny klient będzie otrzymywał systematyczne informacje, najlepiej co kilka dni lub raz w tygodniu na temat twoich działań. Dodatkowym atutem może być darmowy ebook do pobrania z poradami dotyczącymi branży którą się zajmujesz.

Opis zdjęć/ produktów na zdjęciach

Pamiętaj o tym by nie kopiować opisów do zdjęć od producentów, dlatego, że mimo tego, że twój opis będzie prawidłowo napisany, to będzie bezwartościowy dla robotów wyszukiwarki Google, ponieważ one nie tolerują duplikatów. Warto zadbać o ciekawy i przyciągający opis samodzielnie lub zlecając zadanie firmie oferującej usługi skuteczne SEO.

Aktualizacja treści

Kolejną rzeczą jest aktualizacja wpisów na stronie i blogu oraz w pozostałych miejscach w sieci w których działasz. Pamiętaj o tym, że treść napisana dziesięć lat temu jest prawdopodobnie przedawniona i może być nieaktualna, dlatego warto zastanowić się nad sprawdzeniem jej i naniesieniem ewentualnych poprawek. Podobnie jeśli chodzi o systematyczność działań. Dwa lub raz w tygodniu umieszczane treści to minimum by roboty Google częściej zaglądały do twoich miejsc w sieci i wykazywały nią zainteresowanie.

FAQ

Nic innego jak odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które mogą być umieszczone w formie wpisu na stronie internetowej, a także linkiem odsyłać do filmiku z poradami na konkretne tematy. Tego typu działanie pozwala zaoszczędzić czas tobie lub twoim pracownikom, bo nie będzie konieczności odpowiadania na pytania każdorazowo.