Obrzeża meblowe to bardzo ważny element, który pełni dwojaką funkcję: dekoracyjną i ochronną. Listwy zdobią mebel i skutecznie chronią płyty meblowe przed przenikaniem wilgoci do wewnętrznych warstw drewnianych wiórów, zapobiegając ich puchnięciu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie obrzeża meblowe wybrać i na co zwrócić uwagę.

Obrzeża meblowe białe, jednokolorowe i imitacje drewna

Bardzo ważną kwestią, o której warto pamiętać przy wyborze obrzeży meblowych, jest ich kolorystyka. Jakie obrzeża wybrać? Do aranżacji minimalistycznych, prowansalskich i nowojorskich wybieraj białe meble na wymiar i białe obrzeża meblowe, dzięki którym wnętrza nabiorą stylowego charakteru. Biel jest odcieniem uniwersalnym – bez trudu dopasujesz białe obrzeża do pozostałych elementów: korpusu i frontów.

Do wnętrz urządzonych w klimacie klasycznym i rustykalnym sprawdzą się meble oraz obrzeża meblowe utrzymane w jednolitej kolorystyce albo reprodukcje drewna: dębu, sosny, orzecha. Listwy na wymiar imitujące drewno wybierzesz w kilku standardowych formatach, z widocznym usłojeniem, jasne lub ciemne – w sklepach i hurtowniach płyt meblowych wybór jest obecnie naprawdę duży.

Obrzeża imitujące różne materiały – do aranżacji nowoczesnych

Szukasz nowoczesnych obrzeży do swojego mieszkania? Postaw na niebanalne, dekoracyjne listwy, imitujące różne materiały, takie jak: aluminium, marmur, tynk, stal, granit, łupki bądź naturalne tkaniny. Obrzeża tego typu znajdziesz w różnych odcieniach, jasnych i ciemnych. Tworzą one nietuzinkowe połączenie wraz z korpusami nowoczesnych mebli, są też unikalną ozdobą blatów kuchennych.

Jakie obrzeża meblowe najlepiej wybrać do salonów i kuchni nowoczesnych? Zwróć uwagę na eleganckie, wąskie listwy czarne, imitujące granit lub na ponadczasowe listwy szare, antracytowe, łatwe w utrzymaniu i eleganckie. Poszczególne rodzaje obrzeży znajdziesz w internetowych lub stacjonarnych hurtowniach płyt meblowych, w kilku rozmiarach standardowych albo w opcji na zamówienie.