Spokojna podróż

Osoby cierpiące na awiofobię odczuwają ogromny stres oraz strach przed lotem samolotem. Wiele z nich stara się rezygnować z tego typu podróży, czasem jednak wejście na pokład latającej maszyny może okazać się nieuniknione. Oto porady, wskazujące jak przetrwać ten niełatwy moment.

Jak poczuć się lepiej na pokładzie?

Przede wszystkim, warto zapoznać się ze statystykami dotyczącymi katastrof lotniczych. W latach 1918 – 2013 w wypadkach lotniczych zginęło 134. 481 osób. To zaledwie 0, 35% liczby ofiar mających miejsce w tym samym okresie wypadków drogowych. Katastrofy lotnicze, które jednak nie zdarzają się często, przeżywa aż 96% pasażerów. Patrząc na te dane, możemy przekonać się o irracjonalności strachu i poczuć odrobinę bezpieczniej.
Ważne jest także odwrócenie uwagi, skupienie się na czymś innym niż podróż. Podczas lotu warto słuchać muzyki, oglądać filmy, grać w gry lub poświęcić czas towarzyszom podróży.
Na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się także w leki uspokajające. Najlepiej skorzystać ze zwykłych tabletek ziołowych, jeśli jednak obawiamy się, że ich działanie nie będzie wystarczające, powinniśmy kupić środki silniejsze, dostępne na receptę. W każdym przypadku należy stosować się do zaleceń lekarza.