Bez wątpienia lutnik warszawa to zawód nieco już zapomniany, jednak całkowicie nie przekłada to się na popularność gitar. Nie bez powodu mówi się, że gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, które można spotkać w naszych domach. Wszystko dlatego, że nauka gry na gitarze nie jest skomplikowana i w zasadzie można poradzić sobie z nią na własną rękę. Zastanawiasz się czy można zacząć naukę od gitary akustycznej? W zasadzie można od każdej, wystarczy odrobina chęci i dobry plan na siebie!

Czy można zacząć naukę od gitary akustycznej? Oczywiście, że można. O wiele lepiej grać na instrumencie na którym naprawdę chcemy grać niż zmuszać się do czegoś pozornie łatwiejszego.

Czy można zacząć naukę od gitary akustycznej?

Zdecydowanie warto, jeśli naprawdę chcesz grać na tego rodzaju gitarze. W nauce gry na instrumentach najgorsze jest zmuszanie się do czegokolwiek. Gitara akustyczna dodatkowo jest dość przyjemna i łatwo można nauczyć się na niej grać. Dodatkowo, to dobre posunięcie jeśli w przyszłości masz zamiar myśleć o gitarze elektrycznej bądź basowej.

Jak nauczyć się grać na gitarze? Kilka wskazówek dla osób zaczynających przygodę z gitarą akustyczną

  1. Z tutorialami video. To najtańszy i chyba najbardziej efektywny sposób. Wystarczy, że posiadasz smartphone z dostępem do internetu, a grać będziesz mógł się nauczyć w dowolnym miejscu o dowolnej porze. To idealna opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu.

  2. Z poradników internetowych. To sprawa podobna do filmików, jednak materiały wideo okazują się być o wiele bardziej przyjemne.

  3. Z książek. Dzięki książce jesteś niezależny od internetu i nic cię nie rozprasza.

  4. Zapisać się na kurs. To kosztowna opcja, która wymaga zarezerwowania czasu.

  5. Zapytać znajomego o pomoc. To kolejny dobry pomysł, który może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Ile zajmuje nauczenie się gry na gitarze akustycznej? Czy to jest trudne?

To nie jest trudne. Podstawowe chwyty można nauczyć się już na pierwszej lekcji. Wszystko zależy od chęci i nastawienia.