Dbanie o środowisko jest ważne

W dzisiejszych czasach warto zadbać o środowisko. Niestety potężna ilość odpadów i plastików sprawia, że na ziemi żyje się coraz trudniej. Cierpi przez to człowiek, środowisko i zwierzęta. Plastik to potężny wróg planety, warto więc ograniczyć korzystanie z tego surowca.

Butelka wielorazowa – dobre rozwiązanie

Plastik jest dosłownie wszędzie, jednak duża jego produkcja spowodowana jest butelkowaną wodą. Chociaż można również kupić wodę w szklanej butelce, najczęściej jednak sklepy posiadają w swojej ofercie butelki plastikowe. Rezygnując z butelek plastikowych przyczyniasz się do lepszego stanu środowiska.
Poza oszczędnością środowiska, oszczędzasz również czas, siłę i pieniądze. Zakup filtra i butelki jest tańszym rozwiązaniem, niż regularne dźwiganie zgrzewek wody w plastikowych butelkach. Dzięki wielorazowej butelce i odpowiednim filtrze, możesz bez obaw pić wodę kranową. Butelka wielorazowa jaką wybrać. Oto odpowiedź:
Popularną i polecaną firmą w tej kwestii jest Brita. Koszt butelki to około 40 zł, pojemność całkowita wynosi 0,6 litra. Butelkę można myć w zmywarce.
Inną polecaną firmą jest Dafi. Za pojemność 0,5 l zapłacisz około 35 zł.
Użytkowanie butelki wielokrotnego użytku jest proste. Wystarczy jedynie włożyć filtr i nalać wodę. Zanurzony filtr będzie oczyszczał płyn, woda stanie się dobra i bezpieczna do picia. Butelki mają wskaźnik, który pokazuje czy filtr jest jeszcze dobry, czy też należy go wymienić. Pamiętaj o dbaniu o tę kwestię, jest ona niezbędna do zachowania czystości wody.

Podsumowanie

Tak naprawdę każda butelka filtrująca będzie lepsza, niż korzystanie z wody w plastikowej butelce. Dafi i Brita to firmy, które są polecane. Mają szeroki asortyment i wiele osób z nich korzysta. Cena butelki nie jest wysoka, zwraca się po kilku tygodniach użytkowania. Pamiętaj jednak o tym, aby regularnie wymieniać filtr. Przypomni ci o tym specjalny wskaźnik umieszczony na butelce wielokrotnego użytku. Woda z takiej butelki jest bezpieczna i nadaje się do picia.