Serwis gitar Warszawa to najlepsza pomoc dla zużytego lub zniszczonego instrumentu. Profesjonalna obsługa, renomowana pracownia i wyspecjalizowany lutnik to wszystko, co pomoże przywrócić ulubioną gitarę do jej pierwotnego stanu. Często bowiem stara gitara jest wyjątkową pamiątką lub łączy nas z nią sentyment, dlatego warto dbać o nią i regularnie ją pielęgnować.

O tym, jak niezwykle ważna jest właściwa regulacja i strojenie gitary wie każdy, nie tylko doświadczony muzyk. Jeśli nie dbamy odpowiednio o instrument, nawet najpiękniejsza piosenka wygrana na najwyższej jakości sprzęcie, nie będzie brzmiała tak jak powinna. Regulacja i strojenie wydaje się teoretycznie prostą sprawą, jednak w praktyce okazuje się, że to jest proces wymagający dużej ilości czasu i sporego skupienia.

Najlepiej więc korzystać z usługi profesjonalnej pracowni lutniczej, w której gitara przejdzie właściwy przegląd, podczas którego zostanie oceniony jej bieżący stan i ewentualna potrzeba jakiejkolwiek naprawy. W pracowniach lutniczych, takich jak na przykład Luthier wykonywane są naprawy, regulacje gitar, a także między innymi wymiany progów, lakierowanie, naprawy konstrukcyjne, a także wymiana podzespołów.

Serwis gitary w pracowni lutniczej zawiera także naprawę uszkodzeń mechanicznych, jak na przykład klejenie złamanej główki gitary. Serwisowanie na życzenie klientów może także obejmować pewne modyfikacje powierzonych sprzętów (na przykład naprawa elektroniki, wymiana siodełka mostku czy też gryfu).

Usługą lutniczą, która znajduje się w cenniku każdej pracowni lutniczej jest także strojenie gitary. Profesjonalna obsługa z dbałością o każdy szczegół podchodzi do takiej regulacji. Możliwe są także usługi przyśpieszone (“Na dziś” lub “Na drugi dzień”), dzięki którym gitara będzie gotowa do ponownego użytku znacznie szybciej. Taka usługa przyda się zwłaszcza zawodowym muzykom, których grafik pęka w szwach z powodu zobowiązań koncertowych. Dla nich każdy dzień czekania na gitarę jest straconym czasem na naukę czy występ, dlatego cenią sobie ekspresowe naprawy.